Natália Zavaďáková

Kto som ?

Som bytostná výtvarná umelkyňa, vyštudovaná v sochárskom ateliéri na Fakulte umení TU v Košiciach. To ma aj najviac baví a napĺňa – priestorové formy umenia, no nepohrdnem ani plošnými, ak sa mi to hodí. Som značná experimentátorka, prepájačka, kombinovačka, výmyselníčka, kutilka, praktička, manuálna a intelektuálna pracovníčka a workoholička dobrovoľná i z povinnosti. Tragikomická melancholická milovníčka prírody, mora, lesa, húb, zvierat – predovšetkým mačiek, škrečkov, ježkov a hmyzu, no aj všetkých ostatných – a v neposlednom rade umenia v jeho rôznych podobách. Snívajúca spachtoška (ktorá primálo spí).

Kedy som počul prvýkrát o BABADLE?

Až vtedy, keď som sa tu uchádzala o prácu J (Hanba mi!)

Ako dlho spolupracujem s BABADLOM a prečo ?

Prvýkrát som spolupracovala v r. 2017, potom som sa odping-pongovala inde a v r. 2019 zasa naspäť J. BABADLO mi dáva pestrú prácu vo sfére, ktorá ma baví a najlepšie mi ide a to ešte aj v obklopení príjemnými ľuďmi v rodinnej atmosfére.

Čo mi priniesol do života svet bábkového divadla ?

Nové skúsenosti a poznatky, v predstavení Popolvár po prvýkrát aj možnosť navrhnúť a zrealizovať vlastnú výpravu, fajn prácu na pekných a vtipných veciach, flexibilitu a nových šikovných a milých ľudí J

V BABADLE od roku 2016


Ako sova líške bájky čítala ( výroba bábok a scény)
Solivarské poklady ( bábky)
Popolvár ( scénografia, výroba bábok, scény, kostýmy )