Jakub Muránsky

Kto som ?

Mladý východniar narodený v Prešove, ktorý študoval na Akadémii umení v Banskej Bystrici činoherné herectvo. V súčasnosti svoje divadelné zručnosti aplikuje ako hosť v divadle Na peróne a učiteľ na košickom konzervatóriu… začína prichádzať na chuť aj bábkoherectvu.

Kedy som počul prvýkrát o BABADLE?

Keďže som Prešovčan a Babadlo má na východe svoju tradíciu, už ako malý som navštívil niektoré z vtedajších  predstavení. Kto by vtedy povedal, že sa niekedy objavím aj na opačnej strane ako je hľadisko.

Ako dlho spolupracujem s BABADLOM a prečo ?

Svoju prácu s Babadlom som odštartoval len nedávno a to v apríli 2017, nacvičením svojej prvej nečinohernej inscenácie – Ako psíček a mačička … Očakávam, že mi spolupráca s divadlom otvorí ďalšie obzory a ja budem môcť rásť, budem flexibilnejší, skúsenejší, naučím sa „zákonitostiam“ bábkového herectva a to všetko aplikujem do ďalšieho môjho divadelného vývinu, ktorý dúfam, nikdy neskončí. Lebo vždy sa je čo učiť. A vo všetkom.

Čo mi priniesol do života svet bábkového divadla ?

Sú to zatiaľ len moje prvé krôčiky ale svet bábkového divadla mi do cesty priniesol radosť s tvorby, radosť s hrania, nový – zaujímavý a inšpiratívny divadelný kolektív ale v prvom rade dobrých ľudí.

V BABADLE od roku 2017

Inscenácie :

Ako psíček a mačička
Statočný cínový vojačik
Zelené jelene
Pačmaga